Teatr Telewizji TVP

List z tamtego świata

Spektakl Anny Wieczur zrealizowany na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego.

Pełna humoru historia o rodzinie Mościrzeckich, którzy w 1936 roku zjeżdżają do dworku w Przypłociu, by odczytać odnaleziony po latach testament ich przodka. Każdy z członków rodu znajduje się w innej sytuacji życiowej i materialnej. Są wśród nich przedstawiciele różnych pokoleń i zawodów. Wielu z nich liczy na miliony odziedziczone w spadku. Ich nadzieje skutecznie podsyca administrator majątku nestora rodu Wojciecha Mościrzeckiego – Adam Dziurawiec. Poczynaniom potomków, z wiszącego na ścianie portretu, przygląda się sam testator – rejent Mościrzecki. 

„List z tamtego świata” to opowieść o tym, że nie pieniądze uszczęśliwiają i czynią nasze życie lepszym i pełniejszym, ale relacje z innymi ludźmi. 

Autor: Kornel Makuszyński 

Scenariusz i reżyseria: Anna Wieczur

Zdjęcia: Maciej Majchrzak 

Scenografia: Ewa Gdowiok 

Kostiumy: Monika Nyckowska 

Muzyka: Patryk Zakrocki 

Montaż: Konrad Styczeń

Obsada: Wojciech Wysocki (Wojciech Mościrzecki), Joanna Jeżewska (Katarzyna Mościrzecka), Beata Fido (Marta Mościrzecka) , Monika Pikuła (Zosia Mościrzecka), Krzysztof Dracz (Adam Dziurawiec), Jarosław Gajewski (Alojzy Mościrzecki), Jakub Hojda (Jan Mościrzecki), Jakub Sasak (Józef Mościrzecki), Filip Kosior (Ralf Mościrzecki), Dominika Kryszyńska (Janina Mościrzecka), Franciszek Kalinowski (Maciuś Mościrzecki), Przemysław Bluszcz (Doktor), Paweł Szczesny (Listonosz), Henryk Niebudek (Służący)