Teatr Telewizji TVP

Stawka większa niż życie. Koniec gry

Jeden z cyklu spektakli teatralnych o przygodach agenta polskiego wywiadu, który przenika do niemieckiej Abwehry pod nazwiskiem Hansa Klossa.

Zbliża się koniec wojny, trwają walki o Berlin. Kloss dostaje kolejne zadanie: udać się do Berlina i odnaleźć generała Martina. Kloss spotyka generała pod wskazanym adresem, razem próbują wydostać się z Berlina. Niespodziewanie spotyka Brunnera, ogłusza go. Informuje generała, że to agent polskiego wywiadu, którego poszukuje od kilku miesięcy. Brunner odzyskuje przytomność i obciąża Klossa. Generał Martin prowadzi śledztwo – kto naprawdę jest agentem. Stwierdza, że to Brunner, zabija go i sam ucieka z Berlina. Kloss, już jako polski oficer, prosi pułkownika o pozwolenie odszukania generała w obozie jenieckim. 


Autor: Andrzej Zbych 
Reżyseria: Andrzej Konic 

Obsada: Stanisław Mikulski (Hans Kloss), Stanisław Jasiukiewicz (Gruppenfuehrer Martin), Emil Karewicz (Brunner), Iwa Młodnicka (Zofia), Bogdan Niewinowski (Schickel), Krzysztof Kowalewski (Frank), Hugo Krzyski (generał niemiecki), Lucjan Dytrych (generał radziecki), Maria Homerska (Ewa Gellert), Ryszard Markowski (pilot), Jerzy Racina (podporucznik WP), Marek Wilewski (kapral WP), Krzysztof Kumor (esesman Grietsch), Tadeusz Deszkiewicz (Willie Matthias)