Teatr Telewizji TVP

Stawka większa niż życie. Partia domina

Spektakl teatralny z cyklu o przygodach agenta polskiego wywiadu, który przenika do niemieckiej Abwehry pod nazwiskiem Hansa Klossa. „Stawka większa niż życie. Partia domina” Andrzeja Zbycha została wyreżyserowana przez Andrzeja Konica, ze Stanisławem Mikulskim i Zofią Kucówną w rolach głównych.

Rok 1946. Staszek przybywa do Wrocławia by potwierdzić zeznania Lizy Schmidt, którą poznał gdy był w mieście ostatni raz, 23 grudnia 1942 jako Hans Kloss. Centrala była wówczas zmuszona zerwać łączność z tutejszą siatką. Jednym z powodów była tajemnicza śmierć „Artura”, jej pierwszego szefa, po której nastąpiło kilka aresztowań. Centrala podejrzewa, że w siatce działa niemiecki agent. J-23 ma go wykryć albo ostatecznie zerwać kontakty z członkami z siatki. Jedyną osobą, której Kloss może bezwzględnie ufać jest ociemniały organista Karol, od którego dowiaduje się, że nowy szef siatki, „Artur II”, podejrzewa o pracę dla hitlerowców A-4 tj. Lizę Schmidt. Organista żąda od agenta, by wstrzymał wykonanie wyroku. Kloss spełnia jego prośbę i rozpoczyna własne śledztwo.

Obsada: Zofia Kucówna (Liza), Stanisław Mikulski (Hans Kloss), Marian Wyrzykowski (Organista Karol), Józef Klejer (Artur), Igor Śmiałowski (Sturmbahnführer Brandt), Teresa Szmigielówna (Helena), Tadeusz Janczar (Horst Kuschka), Miłosz Maszyński (Kapitan WP)

PARTIA DOMINA (4, seria 2)
Czas: 71 min
Rok produkcji: 1966
Reżyseria: Andrzej Konic
Reżyseria telewizyjna: Barbara Borys-Damięcka
Zdjęcia filmowe: Paweł Minkiewicz
Scenografia: Marcin Stajewski