Teatr Telewizji TVP

Lato, 30 maja, godz. 21.00

Komedia Tadeusza Rittnera w reżyserii Jana Englerta.

„Lato” to trzyaktowa komedia napisana na początku XX wieku. Główny temat utworu, który pozornie jest melodramatem, stanowią starcia marzeń z rzeczywistością, iluzji z prawdą. Jego bohaterowie więcej skrywają niż mówią, wciąż tęsknią za czymś lepszym, ważniejszym i wciąż poszukują wielkiej miłości.

Akcja toczy się podczas upalnego lata w nadmorskim sanatorium, prowadzonym przez dojrzałego Doktora i jego dużo młodszą, uwodzicielską żonę. Pozornie panuje spokój i nic złego się nie wydarza. Obserwujemy wczasowo-leniwe życie pensjonariuszy. Jest wśród nich młodzieniec, który podkochuje się w doktorowej. Chłopak dowiaduje się o swej nieuleczalnej chorobie i szybkiej śmierci. Fakt ten dodaje mu odwagi do wyznania miłości uwielbianej kobiecie. Wyzwala w nim uśpioną siłę i powoduje, że z dnia na dzień staje się innym człowiekiem.

Autor: Tadeusz Rittner
Reżyseria: Jan Englert
Zdjęcia: Piotr Wojtowicz
Scenografia: Arkadiusz Kośmider
Kostiumy: Dorota Roqeplo
Muzyka: Piotr Moss
Montaż: Milenia Fiedler

Obsada: Jan Englert (Doktor), Dominika Kluźniak (Maja), Beata Ścibakówna (Lili), Marcin Franc (Torup), Ewa Wiśniewska (Pani Pouchard), Agnieszka Suchora (Pani Gianetti), Michalina Łabacz (Ernestyna), Anna Gryszkówna (Karolina), Grzegorz Małecki (Golders), Grzegorz Kwiecień (Sekundariusz).

Czas trwania: ok. 85’