Teatr Telewizji TVP

Mord w hurtowni, 25 września, godz. 21.10 w TVP1 – PREMIERA NA ŻYWO

Nowa wersja spektaklu Teatru Sensacji „Kobra” z 1967 roku. W roku 2023 sztukę Marka Domańskiego wyreżyserował Adam Sajnuk. Emisja 25 września, godz. 21.10 – PREMIERA NA ŻYWO.

Historia opowiada o śledztwie prowadzonym przez Kapitana Milicji w hurtowni wielobranżowej, w której doszło do zamordowania jednego z pracowników. W trakcie przesłuchań zostaje ujawniona korupcja, nadużycia finansowe i przestępstwa gospodarcze popełniane w majestacie prawa. Spektakl na podstawie sztuki Marka Domańskiego pod tym samym tytułem miał swoją premierę w Teatrze Telewizji w 1967 roku.

„Mord w hurtowni” to kryminalna komedia mająca w sobie cechy opowieści z dreszczykiem. Nowa inscenizacja utrzymana będzie w konwencji kryminalnych przedstawień z lat 60., eksponując warstwę komediową. Całość będzie utrzymana w umownej, teatralnej estetyce, z elementami pastiszu.

Spektakl prezentuje nie tylko historię z tamtych lat, ale przede wszystkim mentalność bohaterów. Wśród nich są m.in. idealistyczny detektyw-służbista, skorumpowany amant magazynier, wyrachowana księgowa i zmanipulowana, zakompleksiona klientka. Hurtownia to prawdziwy mikrokosmos Polski Ludowej. Bohaterowie próbują przetrwać, a także wzbogacić się, wykorzystując powszechny bałagan. Manipulują propagandowymi hasłami i działają na granicy prawa administracyjnego, śmiejąc się w nos nadmiernie rozbudowanej biurokracji.

Autor: Marek Domański
Adaptacja i reżyseria: Adam Sajnuk
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Ewa Krauze
Muzyka: Michał Lamża
Realizacja tv: Marek Bik

Obsada: Mariusz Ostrowski (Kapitan MO), Kamilla Baar (Księgowa), Izabela Dąbrowska (Pani Łapka), Mirosław Konarowski (Dyrektor), Wojciech Brzeziński (Magazynier), Agnieszka Bogdan (Sprzątaczka)