Teatr Telewizji TVP

Krzyżówka

Przedstawienie Teatru Sensacji Kobra z 1977 roku. Pod pseudonimem Robert F. Lane kryje się nie kto inny jak dobrze wszystkim znany Feliks Falk. Spektakl wyreżyserował Piotr Szulkin.

Philip Reynolds, właściciel motelu i stacji benzynowej, ginie tragicznie pod kołami samochodu. Nic nie wskazuje na to, by był to nieszczęśliwy wypadek. Śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi inspektor Stark.

Wśród podejrzanych są syn i pasierb denata. Steve jest hazardzistą i narkomanem, gra na wyścigach, ma długi. Z kolei Harry jest zaangażowany w prowadzenie motelu i marzy, by zostać jego właścicielem. Barman otwiera własny bar, ale nie jest jasne, skąd wziął na to pieniądze. Wiadomo natomiast, że przed śmiercią Philip był szantażowany.

Autor: Robert F. Lane
Reżyser: Piotr Szulkin
Scenografia: Teresa Różyłło Marcin Stajewski
Muzyka: Józef Skrzek
Zdjęcia: Ryszard Jaworski

Obsada: Arkadiusz Bazak (Inspektor Stark), Marian Opania (Harry Reynolds), Andrzej Chrzanowski (Steve Reynolds), Janusz Bylczyński (Philip Reynolds), Borys Marynowski (Barman), Stanisław Gawlik (Allan Gordon), Hanna Giza (Crista Holland), Jerzy Januszewicz (Nadinspektor), Rafał Mickiewicz (Dave Bartucci), Jerzy Molga (Mężczyzna), Irena Oberska (Marta Grey), Andrzej Siedlecki (Sierżant), Anna Szczepaniak (Dalia Reynolds), Piotr Szulkin (Policjant), Piotr Wyszomirski (Rocker),