Teatr Telewizji TVP

Ludzie i anioły

Sztuka współczesnego rosyjskiego satyryka i scenarzysty Wiktora Szenderowicza w reżyserii Wojciecha Adamczyka. Spektakl Teatru Współczesnego w Warszawie. Premiera na żywo 18 kwietnia 2016 roku.

Nocą w mieszkaniu Iwana Paszkina, moskiewskiego biznesmena, pojawia się nieoczekiwanie tajemniczy gość. Jego wiedza o prywatnym życiu gospodarza i jego intymnych szczegółach (w większości niezbyt pochlebnych) jest imponująca a zarazem przerażająca, bo celem wizyty okazuje się załatwienie formalności koniecznych do przeniesienia biznesmena... na tamten świat.

„Ludzie i anioły” to doskonale napisana komedia, obfitująca w nieoczekiwane, nierzadko komiczne zwroty akcji i jak każda inteligentna zabawa, nie pozbawiona jest poważnych refleksji. Jej autor Wiktor Szenderowicz (rocznik 1958) jest satyrykiem, scenarzystą i reżyserem, znanym z wnikliwej i ciętej krytyki rosyjskich elit.

Premiera teatralna „Ludzi i aniołów” odbyła się 4 kwietnia 2009 r. w Teatrze Współczesnym w Warszawie.

Spektakl jest produkowany przez Telewizję Polską S.A. w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym (NInA).

Pokaz będzie wydarzeniem nie tylko dla telewidzów – transmisja na żywo odbędzie się równolegle w TVP1 oraz na stronach www.tvp.pl i www.ninateka.pl. Natomiast w lipcu 2016 roku przedstawienie trafi do oferty vod.tvp.pl.

Autor: Wiktor Szenderowicz
Przekład:
Jerzy Czech
Reżyseria:
Wojciech Adamczyk
Scenografia:
Marcin Stajewski
Kostiumy:
Anna Englert

Obsada: Sławomir Orzechowski (Iwan Paszkin, człowiek), Andrzej Zieliński (Niejaki Stroncyłow ), Zbigniew Suszyński (Notariusz), Leon Charewicz (Lekarz), Jacek Bursztynowicz (Sanitariusz), Jan Pęczek (Likwidator)

AKTORZY I REŻYSER O SPEKTAKLU
RELACJA Z PRÓB
ZOBACZ ZDJĘCIA