Teatr Telewizji TVP

Nie lubię pana, panie Fellini

Monodram Małgorzaty Bogdańskiej o Giulietcie Masinie, aktorce, jednej z najważniejszych osób w życiu prywatnym i zawodowym Federico Felliniego. Spektakl w reżyserii Marka Koterskiego w jest wersją telewizyjną przedstawienia z Teatru w walizce.

Giulietta Masina i Federico Fellini to małżeństwo, które do dziś inspiruje twórców na całym świecie. Razem stworzyli filmy, które przeszły do legendy światowej kinematografii, a warto tutaj wymienić: „La Stradę”, „Niebieskiego ptaka”, „Noce Cabirii”, „Giuliettę i duchy”, czy „Ginger i Freda.” 


Monodram Małgorzaty Bogdańskiej, napisany i wyreżyserowany przez Marka Koterskiego, opowiada historię tych dwojga niezwykłych osób z perspektywy kobiety, Giulietty, która, co ciekawe, swoje pierwsze kroki w zawodzie aktorskim stawiała na deskach studenckiego teatru. Cała narracja głównej bohaterki koncentruje się na jej uczuciach, a także niezwykle trudnych relacjach z Fellinim, zarówno na stopie zawodowej, jak i małżeńskiej. 

W spektaklu jednym z najważniejszych rekwizytów jest walizka, z której Giulietta wyjmuje kolejne elementy garderoby, tworząc tym samym historię, opartą także na przedmiotach, bardzo istotnych w jej biografii, takich jak melonik, skarpetki, czy też trąbka. Giulietta w przedstawieniu wspomina, że to teatr stworzył ją jako aktorkę, a Fellini ukształtował. Przyznaje także, że rola małżonki wybitnego człowieka była jedną z najbardziej wymagających, z jakimi przyszło jej się w życiu zmierzyć. 

Autor i reżyseria: Marek Koterski 
Realizacja tv: Józef Kowalewski 
Montaż: Beata Barciś

Występuje: Małgorzata Bogdańska (Giulietta Masina)