Teatr Telewizji TVP

Jak błyskawica, cz. 1

Sensacyjne widowisko według powieści Francisa Durbridge'a, w reżyserii Jana Bratkowskiego. Spektakl Teatru Sensacji „Kobra” z 1972 r.

Sztuki Francisa Durbridge'a, angielskiego autora kryminałów i scenarzysty specjalizującego się w widowiskach sensacyjnych, były już wielokrotnie prezentowane w Teatrze TV (m.in. „W biały dzień", „Melissa", „Szal", „Harry Brent", „Desperaci"). „Jak błyskawica" to przedstawienie pełne niespodzianek, do końca trzymające widza w napięciu.

Rzecz dzieje się w Anglii. Zamożne małżeństwo Diana i Geoffrey Stewartowie wybierają się urlop do południowej Francji. Geoffrey pakuje walizki, załatwia najpilniejsze sprawy. Na kilka godzin przed planowaną podróżą ma jeszcze spotkanie z klientem zainteresowanym kupnem jednej z jego posiadłości. Kiedy Geoffrey pojawia się o umówionej godzinie w zrujnowanym pałacu, ktoś do niego strzela.

Autor: Francis Durbridge
Reżyseria: Jan Bratkowski
Scenografia: Marek Lewandowski,
Przekład:
Kazimierz Piotrowski,
Realizacja TV: Barbara Sałacka,

Obsada:
Ewa Wiśniewska (Diana Stewart), Kazimierz Meres (Geoffrey Stewart), Roman Wilhelmi (Mark Paxton), Krzysztof Chamiec (Inspektor Clayton), Barbara Horawianka (Thelma Bowen), Ryszard Bacciarelli (Walter Bowen), Mieczysław Voit (Ned Tallboy), Halina Kossobudzka (Pani Hauston), Barbara Klimkiewicz (Mary Wayne) i inni
czas: 50’50’’,